شکایت روس نفت از آمریکا به دلیل توقیف نفتکش ایران

روس نفت، غول نفتی روسیه از تصمیم خود برای شکایت از وزارت خزانه‌داری آمریکا در ماجرای توقیف نفت ایران خبر داد.

به گزارش راشاتودی، میخائیل لئونتیف، سخنگوی شرکت نفتی روسنِفت، در گفتگو با روزنامه ودوموستی اعلام کرد که این شرکت قصد دارد علیه وزارت خزانه‌داری آمریکا شکایت کند.

به‌گفته این سخنگو، تصمیم روسنفت در پی اتهامات آمریکا اتخاذ شد. وزارت خزانه‌داری آمریکا این شرکت روسی را به مشارکت در قاچاق نفت برای ایران متهم کرده است.

لئونتیف گفت: ما در دادگاه از منافع خود دفاع خواهیم کرد. همه چیزهایی که بلینکن (وزیر خارجه آمریکا) می‌گوید، دروغ‌های عمداً غیرقابل اثبات و با لحن خودخواهانه است، زیرا او از نظر منافع دولت فعلی آمریکا، در هر کاری که می‌توانست انجام دهد شکست خورده است.

آنتونی بلینکن روز چهارشنبه اعلام کرد که ایالات متحده تحریم‌هایی را علیه یک شبکه بین‌المللی قاچاق نفت اعمال می‌کند.

وی مدعی شد که این شبکه توسط ایران اداره می‌شود و از سوی «سطوح ارشد دولت فدراسیون روسیه» حمایت می‌شود و همچنین شامل شرکت‌های چینی و یک دیپلمات سابق افغان است.

این مقام آمریکایی تهدید کرد که هر کسی که نفت ایران را بخرد تحریم خواهد شد.

پس از خروج دولت ترامپ از توافق هسته‌ای ایران، بیش از سه سال است که ایالات متحده تلاش می‌کند کانال‌های تجارت نفت ایران را مسدود کند.

در آوریل 2019، واشنگتن تهدید کرد که کشورهایی را که به خرید نفت از تهران ادامه می‌دهند، پس از پایان معافیت اولیه شش‌ماهه اعلام‌شده در نوامبر، تحریم خواهد کرد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن