صادرات تسلا از چین آغاز شد

تسلا اولین محموله خودروهای خود را از کارخانه بازگشایی‌‌‌شده شانگهای انجام داد.

به گزارش «انرژی امروز» از ایسنا، رسانه‌‌‌های دولتی شانگهای گزارش دادند که شرکت تسلا محموله‌‌‌ای از چهار‌ هزار و ۷۶۷ دستگاه خودرو را از کارخانه خود در شانگهای برای اسلوونی ارسال کرد که اولین محموله صادرات از زمان بازگشایی کارخانه در ۱۹ آوریل است.

به گزارش پایگاه خبری شانگهای، کشتی Glvois Splendor اوایل روز چهارشنبه با خودروهای تسلا از شانگهای به راه افتاد و عازم بندر کوپر در اسلوونی است. تسلا همچنین در نظر دارد ۴۱۰۰ دستگاه خودرو در روز جمعه ارسال شود و قصد دارد ۳۰۰‌هزار دستگاه خودرو را در سال ۲۰۲۲ از شانگهای صادر کند.

انجمن خودروهای مسافری چین اعلام کرد که تسلا هیچ مدل ۳ و مدل Y ساخت چین را در ماه آوریل از کارخانه شانگهای صادر نکرده است، زیرا سیاست‌‌‌های چین در زمینه «کووید-۱۹ صفر» تولید و تدارکات را مختل کرده است. این محموله نشان‌‌‌دهنده تلاش‌‌‌های بیشتر برای بازگرداندن عملیات در کارخانه تسلا در شانگهای است که باعث می‌شود مدل ۳ و مدل Y برای فروش در چین و صادرات به بازارهای دیگر به سطح عادی برگردند.

بازگشایی کارخانه در ۱۹ آوریل با کمک دولت شانگهای انجام شد و به طور گسترده توسط رسانه‌‌‌های دولتی چین پوشش داده شد و به عنوان نمونه‌‌‌ای از چگونگی تلاش شهر برای باز نگه ‌‌‌داشتن تجارت در زمان مقابله با کووید، مطرح شد.

رویترز قبلا گزارش داده بود که تسلا در ماه آوریل ۱۰‌هزار و ۷۵۷ خودرو در کارخانه خود در شانگهای تولید کرد و هدف خود را برای دستیابی به تولید روزانه ۲۶۰۰ دستگاه خودرو در روز از ۱۶ می ‌تعیین کرده بود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن