صادق‌زاده: توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر بدون مردم میسر نخواهد بود

آیین تکریم و معارفه معاون وزیر و رئیس سازمان ساتبا برگزار شد

آیین تکریم و معارفه معاون وزیر و رئیس جدید سازمان ساتبا صبح امروز با حضور وزیر نیرو در سالن همایش‌های این سازمان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور همایون حائری معاون وزیر در امور برق و انرژی، محمدحسن متولی‌زاده مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی، معاونین و مدیران سازمان ساتبا در محل سالن شهید مطهری سازمان ساتبا برگزار شد، محمد ساتکین به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان ساتبا معرفی و از زحمات سیدمحمد صادق‌زاده معاون سابق وزیر نیرو قدردانی شد.

سیدمحمد صادق‌زاده در این مراسم ضمن تبریک انتصاب محمد ساتکین و آرزوی موفقیت برای ایشان با اشاره به یکی از گزارش آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر افزود: بر اساس سناریوی مطرح‌شده در این گزارش به‌دلایل جایگزینی سوخت در بخش حمل و نقل با حامل برق و همچنین توسعه گرمایش برقی در آینده ظرفیت تولید برق به دو برابر افزایش خواهد یافت که لزوماً 80 درصد از این ظرفیت توسط انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق تأمین خواهد شد.

وی افزود: طبیعتاً بنیان‌گذاری رسالت مهم سازمان ساتبا بر دو محور توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و افزایش بهره‌وری انرژی برق، فعالیت آن را متأثر از این سیاست‌گذاری خواهد نمود و ضرورت همکاری و پشتیبانی سایر ارگان‌هاو سازمان‌های وزارت نیرو برای رسیدن به هدف مورد نظر بیش از پیش خواهد بود.

صادق‌زاده با اشاره به خط مشی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در تاریخ معاصر و منویات مقام معظم رهبری مبنی‌بر مردمی بودن یکی از مهم‌ترین دستاوردها و سیاست‌های سازمان ساتبا از بدو تأسیس تا کنون را توسعه این صنعت با اتکا به پتانسیل بخش خصوصی و مردمی عنوان کرد و افزود: توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر به‌عنوان یکی از شاخه‌های اقتصاد بدون حضور و مشارکت مردم میسر نخواهد بود و در این راه هیچگاه تبعیضی برای حضور بخش خصوصی وجود نداشته است و این مساله شروع خوبی بوده است.

به گزارش «انرژی امروز» از وزارت نیرو، وی در پیان ضمن آرزوی موفقیت برای مدیریت جدید و اظهار امیدواری از روند افزایشی توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق از تلاش‌های سایر همکاران خود در سازمان ساتبا تشکر وقدردانی کرد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن