ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور به 72 هزار مگاوات رسید

سرپرست معاونت توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با اشاره به اتصال سومین واحد گازی نیروگاه سمنان به شبکه برق کشور، گفت: ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور با اتصال این واحد به شبکه، از مرز 72 هزار مگاوات عبور کرده است.

به گزارش «انرژی امروز» از وزارت نیرو، محمد رمضانی با بیان اینکه تاکنون 599 واحد تولید برق حرارتی در 132 نیروگاه کشور احداث شده است، افزود: با افتتاح پروژه نیروگاه سمنان تعداد واحدهای حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی و صنایع بزرگ به 393 واحد و ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی به حدود 49 هزار مگاوات رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه 68 درصد از مجموع ظرفیت تولید برق حرارتی در اختیار بخش خصوصی است، اضافه کرد: در حال حاضر ظرفیت نیروگاه‌های کشور اعم از حرارتی، برقابی، تجدیدپذیر، دیزلی، مقیاس‌کوچک و اتمی به حدود 89 هزار مگاوات رسیده که ۸۱ درصد از این ظرفیت مربوط به نیروگاه‌های حرارتی است.

رمضانی افزود: هم اکنون واحدهای سیکل‌ترکیبی با ظرفیت 34 هزار و 246 مگاوات، واحدهای گازی با ظرفیت 21 هزار و 791 مگاوات و نیروگاه‌های بخاری با ظرفیت ۱۵ هزار و ۸۲۹ مگاوات، نیروگاه‌های حرارتی کشور را تشکیل می‌دهند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن