فرآورش183 ميليارد متر مكعب گاز در شرکت پالایش گاز پارس جنوبی

در سال 99 مجتمع گاز پارس جنوبي با تلاش متخصصان و كاركنان پرتلاش و اقدامات نوآورانه، 183 ميليارد متر مكعب گاز فرآورش کرده است .

به گزارش «انرژی امروز» از شرکت ملی گاز ایران، هادی هاشم زاده فرهنگ مدیر عامل شرکت مجتمع پالایش گاز پارس جنوبی در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ساختمان ستاد برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: در سال گذشته به ميزان 251 ميليون بشكه ميعانات گازي در تمامي پالايشگاه هاي مجتمع به توليد رسيده است.

وی گفت: در همين بازه زماني با تلاش شبانه روزي متخصصان جوان در بزرگترين مجتمع گازي كشور نيز 4.5 ميليون تن محصول اتان ( از ابتداي سال 99 تا پايان ) نيز توليد شده است.

به گفته فرهنگ، محصول بوتان به ميزان 1.7 ميليون تن، پروپان نيز به ميزان 2.7 میلیون تن از فروردين سال 99 تا پايان اسفند ماه توليد شده است.

وی در ادامه سخنان خود به تولید گاز در مجتمع گاز پارس جنوبی اشاره کرد و افزود: سهم تولید گاز مجتمع در مقیاس با کل کشور در سال 99، بیش از 73.4 درصد است كه اين رقم نشان از عزم راسخ و توان بالاي متخصصان و كاركنان جوان در اين مجتمع عظيم كشور دارد.

مدیر عامل شرکت مجتمع پالایش گاز پارس جنوبی در پایان سخنان خود با بیان اینکه توليد محصول گوگرد دانه بندي شده مرغوب در تمامي پالايشگاه هاي مجتمع در سال 99 به ميزان 700 هزار تن به ثبت رسيده است، اظهار کرد: همچنین در همین بازه زمانی محصول و ماده بودار كننده گاز به ميزان 555 هزار لیتر در  پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبي توليد شده است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن