قطعی آب برنامه‌ریزی‌شده نداریم

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: با همکاری مردم و تلاش بی‌وقفه همکاران شرکت‌های آب و فاضلاب قطعی برنامه‌ریزی‌شده آب نداریم.

به گزارش «انرژی امروز» اتابک جعفری، با حضور در برنامه زنده سلام صبح‌ بخیر شبکه 3 سیما افزود: رعایت الگوی مدیریت مصرف با وجود افزایش جمعیت به‌ویژه در بخش خانگی ارتقا یافته است و در سایر مصارف (غیرخانگی) هم نیازمند بهبود رفتار مصرف هستیم.

وی در پاسخ به نحوه برخورد با صاحبان استخرهای خانگی در شهری مثل تهران که به‌دلیل مصرف بیش از حد آب از سوی بخش کوچکی از جمعیت موجب تضییع حقوق سایر شهروندان می‌شود توضیح داد: عموم مردم یعنی 65 درصد جمعیت کم‌مصرف و در حد الگو هستند، 25 درصد پرمصرف و بیش از الگو مصرف می‌کنند و 5 درصد بدمصرف هستند که در شهر تهران این 5درصد جمعیت، حدود 15 درصد مصرف را به خود اختصاص داده‌اند که در وهله اول درخواست توجه بیشتر و رعایت الگوی مصرف از سوی آن‌ها را داریم.

مدیرعامل آبفای کشور تصریح کرد: در بحث تعرفه‌ها با افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف‌، سعی در کنترل الگوی مصرف شده است و اگر رعایت نکنند، مطابق جداول طراحی‌شده از نیم ساعت تا 5 ساعت با قطع آب موجه خواهند شد، اما امیدواریم به این مرحله نرسیم و با همکاری مردم، مصرف مدیریت شود.

جعفری در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش‌ شرکت‌‌های آب و فاضلاب برای کاهش هدررفت شبکه توزیع خبر داد و گفت: هم‌اکنون حدود 20 درصد هدررفت داریم که این عدد بزرگی است و تلاش می‌کنیم به‌زودی به10 تا 13درصد رسیده و مدیریت شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور در مورد آبرسانی به روستاها در قالب طرح جهاد آب‌رسانی تشریح کرد: با تصویب این طرح از اسفند سال گذشته آبرسانی به ۱۰ هزار روستاها با همکاری نهادهای انقلابی و بخش خصوصی و همکاران آب و فاضلاب بسیار جدی‌تر پیگیری می‌شود.

بر اساس گزارش وزارت نیرو، به گفته جعفری در مرحله اول تلاش می‌شود میانگین سرانه آب‌رسانی روستایی به 92 درصد برسد و در هدف نهایی تمام روستاهای بالای 20 خانوار آب‌رسانی شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن