قیمت عمده‌فروشی گاز در انگلیس افزایش یافت

قیمت گاز در انگلیس به‌خاطر اختلال در جریان گاز نروژ به این کشور و همچنین نگرانی در مورد عرضه گاز روسیه به اروپا افزایش یافت.

به‌گزارش راشاتودی، قیمت عمده‌فروشی گاز در انگلیس به‌خاطر کاهش واردات آن از نروژ افزایش یافت.

قیمت گاز در انگلیس 59 پنی بالا رفته و به 135 پنی در هر واحد گرمایی رسیده‌است، یعنی بالاترین رقم از سوم ماه مه.

جریان گاز نروژ از خط لوله لانگلد تا 38 میلیون مترمکعب در روز کاهش‌یافته است. تولید در میدان ترول که 17 میلیون مترمکعب از این گاز را تامین می‌کند، به‌طور برنامه‌ریزی نشده‌ای متوقف‌شده است. چندین توقف کوچک‌تر تولید هم در سایر تسهیلات نروژ گزارش شده‌است.

شرکت مدیریت سیستم گاز نروژ (گاسکو) در روز یکشنبه اعلام کرد پالایشگاه گاز طبیعی مایع همرفست در 27 ماه مه راه‌اندازی خواهد شد، یعنی 4 روز زودتر از برنامه تعیین‌شده.

انگلیس برای تامین نیاز خود به انرژی وابسته به واردات آن است. نروژ بزرگ‌ترین عرضه‌کننده گاز به انگلیس است که 60 درصد از کل تقاضای آن را تامین می‌کند.

قطع جریان گاز نروژ و انگلیس در شرایطی صورت‌گرفته که بازار نگران عرضه گاز روسیه به اروپاست. شرکت گازپروم روسیه در اوایل همین هفته صادرات گاز به فنلاند را به‌خاطر عدم پرداخت پول گاز روسیه به روبل قطع کرد. این سومین کشور اروپایی است که از گاز روسیه محروم می‌شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن