قیمت گاز صنایع آمونیاک اروپا را به چالش کشید

شرکت نروژی یارا در کنار دیگر تولیدکنندگان اروپایی آمونیاک تولید این محصول را به‌دلیل افزایش قیمت گاز طبیعی کاهش می‌دهد.

به گزارش «انرژی امروز» از نیپنا به نقل از پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس، شرکت کود نروژ اعلام کرد که جزو تازه‌ترین تولیدکنند گان آمونیاک در اروپاست که تولید خود را به‌دلیل قیمت‌های بالای گاز طبیعی محدود کرده است.

تنها 48 ساعت پس از آنکه شرکت آمریکایی سی‌اف اینداستریز (CF Industries) دو کارخانه تولید آمونیاک خود در انگلیس را به‌دلیل ثبت رکوردهای اخیر قیمت گاز در اروپا تعطیل کرد، شرکت نروژی یارا نیز خبرداد که فشار بر حاشیه سود پایدار نیست و واحدهای ناشناس طی چند روز آینده فعالیت‌هایشان را متوقف خواهند کرد.

یارا اعلام کرد: با توجه به فعالیت‌هایی از قبیل بهینه‌سازی و تعمیرات دوره‌ای مداوم تا هفته آینده حدود 40 درصد از ظرفیت تولید آمونیاک خود در اروپا را کاهش می دهد.

براساس اعلام این شرکت نروژی، با توجه به تلاش‌ها برای تأمین نیازهای مشتریان نظارت بر این وضع ادامه خواهد داشت، اما در صورت لزوم تولید کاهش می‌یابد.

این تعطیلی‌ها به احتمال زیاد شامل حال کارخانه‌های آمریکایی که تأمین‌کننده مواد اولیه شرکت نروژی یارا هستند، می‌شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن