مذاکرات گازی آلمان و قطر به نتیجه نرسید

خبرگزاری رویترز به ‌‌‌نقل از افراد نزدیک به مذاکرات آلمان و قطر اعلام کرد که دو طرف نتوانسته‌‌‌اند در مورد قراردادهای بلندمدت تامین گاز طبیعی مایع (LNG) به توافق برسند.

به گزارش رویترز، برلین با درخواست قطر برای امضای قراردادهایی برای مدت حداقل ۲۰ سال موافقت نخواهد کرد.

براساس این گزارش، برلین به‌رغم تلاش برای پایان دادن به اتکای خود به گاز طبیعی روسیه در بحبوحه وضعیت اوکراین، این بازه زمانی را در تضاد با برنامه خود برای کاهش ۸۸درصدی انتشار کربن تا سال ۲۰۴۰ می‌‌‌داند. یکی از این منابع به رویترز گفت: «مساله مدت قرارداد LNG که به‌‌‌طور بالقوه اهداف کربن‌‌‌زدایی آلمان را به خطر می‌‌‌اندازد، بخشی از گفت‌وگوهای جاری با قطر است.»

وی به این موضوع اشاره کرد که آلمان تنها کشوری نیست که مشتاق تامین واردات ال‌‌‌ان‌‌‌جی از قطر است. این منابع گفتند که قطر همچنین می‌‌‌خواهد در قرارداد خود از اقدام احتمالی آلمان برای تغییر مسیر گاز وارداتی ال‌‌‌ان‌‌‌جی به سایر کشورهای اروپایی جلوگیری کند و این اقدام مورد استقبال اتحادیه اروپا نیست.

یکی از منابع همچنین به رویترز گفت که قرارداد LNG بین قطر و آلمان «انتظار نمی‌رود به‌‌‌زودی اتفاق بیفتد.» قطر بزرگ‌ترین تامین‌‌‌کننده LNG در جهان است.

تولیدکننده بزرگ برق آلمان، یعنی شرکت RWE، در زمان حاضر قراردادی با شرکت قطرگاز برای تامین سالانه ۱/ ۱ میلیون تن گاز ال‌‌‌ان‌‌‌جی تا پایان سال ۲۰۲۳ دارد که به سال ۲۰۱۶ برمی‌‌‌گردد.

مقامات RWE و همچنین نمایندگانی از شرکت آلمانی دیگر یعنی Uniper و رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان، برای تامین حجم اضافی عرضه LNG در ماه مارس با مقامات قطری دیدار کردند، اما تاکنون بر سر یک معامله بلندمدت به توافق نرسیده‌‌‌اند.

به‌‌‌ نوشته منابع رویترز، این هیات قرار است اواخر ماه جاری میلادی برای ازسرگیری مذاکرات به قطر بازگردد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن