مذاکره‌کننده ارشد اوکراین: مسکو به طور شفاهی پیشنهادات اصلی ما را پذیرفته است

سرپرست هیات اوکراینی در مذاکرات صلح با روسیه شنبه شب در برنامه‌ای تلویزیونی گفت که مسکو «به طور شفاهی» با پیشنهادات اصلی کی‌یف در این گفتگوها موافقت کرده است.

به گزارش «انرژی امروز» از یورو نیوز، وی با این حال تاکید کرد که کشورش در انتظار «تائید کتبی» این پیشنهادات از سوی روسیه است. سرپرست هیات اوکراین در مذاکرات با روسیه همچنین به طور ضمنی «پیشرفت قابل توجه» در مذاکرات را پذیرفت. به گفته وی روسیه با «همه پیشنهادات اصلی» اوکراین «به استثنای پیشنهاد مرتبط با شبه جزیره کریمه» موافقت کرده است.

این مقام اوکراینی همچنین گفت که اگر قرار به دیدار ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری این کشور با ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود باشد چنین ملاقاتی «به احتمال زیاد» در ترکیه انجام خواهد شد. وی گفت که زمان و مکان این دیدار مشخص نیست هرچند «به احتمال زیاد در آنکارا یا استانبول» انجام خواهد شد.

معاون نخست‌وزیر اوکراین: ۷۶۵ نفر از ساکنان ماریوپل از شهر خارج شدند

معاون نخست‌وزیر اوکراین شامگاه شنبه اعلام کرد که ۷۶۵ نفر از ساکنان ماریوپل موفق به خروج از این شهر تحت محاصره شدند. به گفته وی آنها به شهری در ۲۲۶ کیلومتری شمال غربی ماریوپل رسیده‌اند.

تخمین زده می‌شود که هنوز حدود ۱۰۰ هزار نفر از ساکنان ماریوپل در این شهر به سر می‌برند.

بنا به اعلام معاون نخست‌وزیر اوکراین افرادی که روز شنبه از ماریوپل خارج شدند با خودروهای شخصی موفق به خروج از شهر شدند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن