مصرف برق کشور 4 درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: روز گذشته مصرف برق کشور به 63 هزار مگاوات رسید که نسبت به روز مشابه در سال گذشته افزایش 4.6 درصدی را نشان می دهد.

به گزارش «انرژی امروز» مصطفی رجبی مشهدی با اعلام میزان رشد مصرف برق در مقایسه با سال گذشته، گفت: در مقایسه با سال گذشته که سال بسیار گرمی بود، شاهد رشد بسیار زیادی هستیم و از جمله اقدام‌های اجرایی که در این خصوص صورت گرفته، کنترل میزان مصرف برق دستگاه‌های اجرایی، اداری، موسسات و نهادهای دولتی و غیر دولتی است.

وی افزود: تاکنون در تهران بزرگ بیش از 100 دستگاه و موسسه اخطار دریافت کرده، برقشان قطع و تعهد برای کاهش مصرف داده‌اند.

سخنگوی صنعت برق اظهار کرد: با توجه به عدم رعایت برخی دستگاه‌های دولتی، امروز اسامی ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی که مصوبه هیئت وزیران در خصوص الگوی مصرف تعیین شده را رعایت نکرده‌اند از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

بر اساس گزارش وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ادامه داد: طبق مصوبه هیئت وزیران، ادارات موظف هستند در زمان فعالیت 30 درصد و پس از پایان کار تا 60 درصد میزان برق مصرفی خود را کاهش دهند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن