نجات لنج باری در حال غرق توسط کارکنان پایانه نفتی خارگ

کارکنان عملیات دریایی و HSE پایانه نفتی خارگ موفق به نجات سرنشینان و محموله 400 تنی یک فروند لنج باری در نزدیکی این جزیره شدند.

به گزارش «انرژی امروز» از شرکت پایانه های نفتی ایران، رئیس پایانه نفتی خارگ از نجات سرنشینان یک فروند شناور لنج باری به همراه محموله آن در نزدیکی این جزیره خبر داد و گفت: پنج شنبه 20 مرداد ماه و در ساعت 20:40 با اعلام مرکز کنترل و ترافیک دریایی اداره بندر و دریانوردی خارگ مبنی بر امدادرسانی به یک فروند شناور لنج باری به علت به گل زدن در جنوب اسکله پتروشیمی خارگ و امکان غرق شدن شناور با توجه به آب گرفتگی شدید، بلافاصله کارشناسان و مهندسان فنی و دریایی اداره عملیات دریایی پایانه نفتی خارک با قید فوریت به محل اعزام شدند.

سیدمحمدجواد موسوی افزود: شناور «دوران » به همراه قایق «بهمن 3» با تجهیزات لازم به محل حادثه اعزام و پس از دو ساعت تلاش و انجام اقدامات نجات از جمله تخلیه آب و مسدود سازی سوراخ های ایجاد شده در کف شناور توسط غواصان موفق به نجات شناور و سرنشینان آن شدند.

نجات موتور لنج باری در حال غرق به همراه سرنشینان توسط کارکنان عملیات دریایی

موسوی ادامه داد:با توجه به آسیب بسیار به سکان و تعداد بالای سوراخ های کف و آب ورودی فراوان،کنترل و نجات شناورفوق در نوع خود عملیاتی بسیار سنگین و دشوار و پیچیده بود که با همت و تخصص و چابکی کارکنان سختکوش عملیات دریایی و HSE صورت گرفت.

وی تصریح کرد: شناور یادشده، با ۶ خدمه از شارجه به سمت اروندکنار در حرکت بود که در نزدیکی جزیره خارگ به علت به گل زدن دچار آب گرفتگی شدید و با وضعیت اضطرار مواجه شده بود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن