نشست شورای امنیت در مورد آزمایش موشک بالستیک کره شمالی

شورای امنیت سازمان ملل در مورد آزمایش موشکی تازه کره شمالی به مشورت می‌نشیند. این نشست به درخواست آمریکا و بریتانیا پشت درهای بسته صورت می‌گیرد. موشک بالستیک نوع جدید از یک زیردریایی شلیک شده است.

به گزارش «انرژی امروز» از دویچه وله، به درخواست ایالات متحده آمریکا و بریتانیا قرار است بعدازظهر چهارشنبه ۲۰ اکتبر (۲۸ مهر) در مقر سازمان ملل در نیویورک نشستی غیرعلنی در مورد آزمایش اخیر موشکی کره شمالی برگزار شود.

مقامات کره جنوبی روز گذشته گزارش داده بودند که کره شمالی از یک زیردریایی اقدام به آزمایش یک موشک بالستیک کوتاه‌برد کرده است.

در پی آن خبرگزاری رسمی کره شمالی روز چهارشنبه ضمن تأیید این خبر اعلام کرد، این نوع جدید SLBM از موشک‌های بالستیکی از همان زیردریایی شلیک شده که در سال ۲۰۱۶ آزمایش مشابهی انجام داده بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، عکس‌های منتشر شده از سوی خبرگزاری رسمی کره شمالی نشان می‌دهند که این موشک باریک‌تر و کوچک‌تر از موشک‌های مشابه قابل پرتاب از زیردریایی است و احتمال می‌رود از نوعی باشد که برای نخستین بار در نمایشگاه صنایع دفاعی هفته گذشته در پیونگ یانگ به نمایش درآمده بود.

به دنبال این آزمایش موشکی، آمریکا رهبری کره شمالی را فراخواند از ادامه «تحریکات» پرهیز کند.

تاکنون پیونگ‌یانگ از هر گونه تلاش برای نزدیکی و تفاهم دوری کرده  و آمریکا و کره جنوبی را متهم می‌کند،که از دیپلماسی سخن می‌گویند اما همزمان بر تنش‌ها و تحرکات نظامی خود می‌افزایند.

چونگ اوی‌یونگ، وزیر خارجه کره جنوبی روز چهارشنبه ۲۰ اکتبر از مقامات واشنگتن خواست، در صورتی که کره شمالی آماده گفت‌وگو باشد، از تحریم‌های خود علیه کره شمالی بکاهند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن