پایبندی روسیه به تعهدات اوپک پلاس

کاخ کرملین اعلام کرد که به تعهدهای خود در توافق کاهش تولید اوپک‌پلاس پایبند است و هیچ برنامه‌ای برای گفت‌وگو درباره آزادسازی ذخیره‌سازی نفت با این ائتلاف ندارد.

به گزارش رویترز، کاخ کرملین روز سه‌شنبه (دوم آذرماه) اعلام کرد که روسیه به اجرای تعهدهای خود در توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس) پایبند است و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، با وجود صحبت درباره آزادسازی ذخیره‌سازی راهبردی نفت کشورهای عمده مصرف‌کننده، برنامه‌ای برای تماس با شریکان خود در اوپک‌پلاس ندارد.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که وزارت انرژی این کشور ۵۰ میلیون بشکه از ذخیره‌سازی راهبردی نفت خود را برای پایین آوردن قیمت بنزین و در تلاشی هماهنگ با دیگر مصرف‌کنندگان بزرگ نفت برداشت می‌کند.

برداشت از ذخیره‌سازی راهبردی نفت آمریکا به موازات دیگر کشورهای بزرگ مصرف‌کننده انرژی از جمله چین، هند، ژاپن و کره جنوبی و حتی انگلیس انجام می‌شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن