پتانسیل تولید برق پاک در گیلان معادل قدرت منصوبه فعلی

ظرفیت اسمی تولید انرژی برق در استان گیلان 2854 مگاوات است

با استفاده بهینه از انرژی بادی و خورشیدی موجود استان گیلان، ظرفیت تولید برق استان دو برابر خواهد شد.

به گزارش «انرژی امروز» از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بهمن داراب زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با حضور در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران استان گیلان گفت: قدرت منصوبه و ظرفیت اسمی تولید انرژی برق در استان گیلان 2854 مگاوات است که در صورت استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر و نو در استان گیلان، معادل ظرفیت اسمی تولید برق فعلی استان می‌توانیم برق پاک تولید کنیم.

وی افزود: به عبارت دیگر با پتانسیل و ظرفیت بسیار خوب استان از نظر انرژی بادی و خورشیدی، چنانچه سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های نو و تجدیدپذیر صورت گیرد به‌طور حتم ظرفیت تولید انرژی برق استان گیلان دو برابر خواهد شد.

داراب زاده گفت: در برنامه‌های وزیر جدید نیرو، توجه ویژه‌ای به انرژی‌های نو و تجدیدپذیر شده که با این رویکرد و با توجه به پتانسیل و امتیاز ویژه استان در بخش انرژی بادی و خورشیدی، می‌توانیم سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در این بخش ترغیب کنیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: در آینده اهمیت آب به عنوان مایه حیات، بیش از پیش نمایان خواهد شد که در آن زمان، با توجه به عدم مصرف آب برای تولید انرژی برق در نیروگاه‌های تجدیدپذیر و نو، ضرورت احداث این نیروگاه‌ها بیش از پیش احساس خواهد شد و شاید در آن موقع چاره‌ای جز احداث نیروگاه‌های بادی و خورشیدی وجود نداشته باشد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن