پهلوگیری یک فروند کشتی حامل ۶۰ هزار تن ذرت در بندر امام (ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان اعلام کرد: یک فروند کشتی حامل ۶۰ هزار تن ذرت در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفت.

به گزارش «انرژی امروز» از سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به اینکه روند صادرات کالاهای اساسی از مبدأ اوکراین از سرگرفته شد، گفت: محموله‌ای به وزن  ۶٠ هزار تن ذرت وارد بندر امام خمینی (ره) شد، همچنین چندین محموله دیگر نهاده‌های دامی در راه بندر امام (ره) است که طبق برنامه به‌زودی در لنگرگاه این بندر پهلو می‌گیرند.

وی با اشاره به آغاز عملیات تخلیه محموله‌ این کشتی و ارسال و توزیع ذرت‌های وارداتی به سراسر کشور، تصریح کرد: واردات نهاده‌های دامی مورد نیاز کشور توسط شرکت‌های دولتی و بخش خصوصی ادامه خواهد داشت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان افزود: منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) با برخورداری از تجهیزات استراتژیک پیشرفته در زمینه تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی شامل ٢۴ دستگاه جرثقیل و مکنده پرقدرت و اسکله‌هایی با آبخور بیش از ١٣ متر، قابلیت خدمات‌دهی به کشتی‌های پهن‌پیکر تا ١۵٠ هزار تن را دارد.

بیش از ٧۵ درصد حجم ذرت دامی مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد و به مبادی مصرف در اقصی نقاط کشور ارسال می‌شود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن