پیشتازان نوآوری در صنعت خودروسازی جهان کدامند؟

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، شرکت‌های خودروسازی آلمان همچون فولکس‌واگن در عرصه نوآوری در صنعت خودروسازی پیشگام هستند. این در حالی است که سه شرکت خودروسازی چینی نیز موفق شده‌اند به لیست ده شرکت برتر جهان بپیوندند.

به گزارش «انرژی امروز» از دویچه وله، موسسه پژوهش نوآوری‌های صنعت خودروسازی آلمان CAM (سنتر آف آتوماتیو منیجمنت)، واقع در شهر برگیش‌گلادباخ از سال ۲۰۱۶ تا به امروز تحولات صنعت خودروسازی جهان را رصد می‌کند.

سایت شبکه خبری «ان-تی‌وی» آلمان روز جمعه ۱۴ ژانویه (۲۴ دی) نتایج جدیدترین تحقیقات این موسسه در عرصه نوآوری در صنایع خودروسازی جهان را منتشر کرده است.

این موسسه طی پنج سال گذشته، محصولات ۸۰ شرکت خودروسازی را مورد بررسی قرار داده است. بر اساس نتایج تحقیقات این موسسه، سه شرکت خودرو سازی فولکس‌واگن، بی‌ام‌دبلیو و دایملر آلمان از منظر نوآوری در صنایع خودروسازی به ترتیب در رتبه اول تا سوم لیست ده شرکت برتر خودروسازی جهان قرار دارند.

برترین‌های صنعت خودروسازی

شرکت خودروسازی فولکس‌واگن که از جمله تولید کننده خودروهای آئودی و پورشه است، موفق شده ۳۶۶ امتیاز کسب کند.

شرکت خودروسازی آلمانی بی‌ام‌دبلیو با ۲۸۸ امتیاز و دیگر شرکت آلمانی، شرکت دایملر (بنز) با ۲۶۹ در رده‌های دوم و سوم پیشتازان نوآوری در صنعت خودروسازی قرار دارند.

شرکت خودروسازی آمریکایی تسلا و شرکت کره‌ای هیوندای در رتبه‌های چهارم و پنجم قرار دارند. این در حالی است که شرکت‌های خودروسازی ژاپنی از منظر نوآوری از رقیبان خود عقب مانده‌اند. به عنوان نمونه، شرکت خودروسازی تویوتا حتی به رده سیزدهم تنزل یافته است.

از سوی دیگر برای نخستین بار نام سه شرکت خودروسازی چینی در بین ده شرکت برتر خودروسازی جهان از منظر نوآوری دیده می‌شود.

ورود شرکت‌های خودروسازی چینی بی.‌وای‌.دی، گریت وال و شرکت هلدینگ خودروی جیلی به لیست شرکت‌های برتر خودروسازی، عملا حکایت از آن دارد که چین با یک جهش بلند در راستای کاهش فاصله با شرکت‌های خودروسازی برتر آلمان تلاش می‌کند.

نوآوری‌ها کدامند؟

بیشترین بخش نوآوری‌های شرکت خودروسازی فولکس‌واگن آلمان به بهبود موتورهای برقی و همچنین بالابردن تسهیلات استفاده و نمایش بهتر داده‌ها بازمی‌گردد.

این در حالی است که شرکت بی‌ام‌دبلیو موفق شده است در عرصه تشخیص چراغ راهنمایی ابتکار جدیدی به کار گیرد. خودروهای جدید این شرکت قادرند چراغ قرمز را تشخیص داده و خودرو را ترمز کنند.

شرکت مرسدس بنز به‌ویژه در خودروهای اس-کلاس ۲۰۲۰ ابزاری را نصب کرده که قادر به تشخیص و هشدار به موقع درباره خیابان‌های در دست تعمیر است.

شرکت تسلا نیز گام بزرگی در جهت افزایش مسافت قابل طی برای خودروهای برقی ساخت خود برداشته است. شرکت چینی گریت وال نیز موفق شده است در زمینه پارک خودکار خودروی مدل وی موکا نوآوری کند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن