پیش‌بینی: کاهش تقاضای جهانی پتروشیمی در سال 2022

آژانس بین المللی انرژی می گوید تقاضا برای پتروشیمی در دنیا در سال 2021 تقویت می شود اما در سال 2022 به شدت افت خواهد کرد.

به گزارش «انرژی امروز» از آی سی آی اس، بر اساس گزارش آژانس در کوتاه مدت به دلیل اینکه تولید کنندگان نفت قادرند میزان تولید خود را افزایش دهند عرضه و تقاضا باهم در تعادل خواهد بود.

آژانس بین المللی انرژی معتقد است در انتهای سال 2020 تقاضای نفت به سطح قبل از کرونا در سال 2019 باز می گردد.

به اعتقاد IEA تولید کنندگان عمده نفت چون عربستان سعودی تا پایان سال 2022 روزانه 2 میلیون بشکه نفت کمتر از دوران قبل از کرونا تولید خواهند کرد.

از سویی ثروت باد آورده ای که پتروشیمی ها به دلیل شرایط ویژه کرونا به دست آورده‌اند و نیازی که به بسته بندی ها و تجهیزات مربوط به حفاظت در برابر کرونا احساس می شد به افزایش درآمد این واحدها منجر شده بود، را از دست خواهند داد. چون دنیا بر اساس تجربه خود آموخته است که دیگر نیاز چندانی به این تجهیزات ندارد.

IEA می گوید شیوع کرونا در سال 2020 نیاز به تجهیزات تولید پیتروشیمی ها را بالا بود اما با رسیدن به انتهای سال و با خوشبینی نسبت به کنترل این بیماری پتروشیمی ها مشتریان خود را از دست می دهند.

بر اساس این گزارش تقاضا برای محصولات پتروشیمی در سال 2021 احتمالا بالا باشد اما در 2022 شیب رشد آن رو به پایین خواهد بود.

آژانس می گوید چین و ایالات متحده در صدر کشورهایی هستند که در حال توسعه صنعت پتروشیمی خود هستند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن