چرا مالک تسلا سهام تسلا را می فروشد؟

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان و مالک شرکت خودروسازی «تسلا» اقدام به فروش سهام تسلا آنهم بیش از میزانی کرده که برای پرداخت مالیات‌هایش نیاز داشته است.

به گزارش «انرژی امروز» از یورو نیوز، کارشناسان بر این باورند که او با این کار یا قصد دارد سهام خود را برای سرمایه گذاری‌های دیگر به پول نقد تبدیل کند و یا از این طریق می‌خواهد مانع از آن شود که سال آینده مالیات سنگین‌تری برایش وضع شود.

ایلان ماسک در ۹ روز منتهی به چهارشنبه ۱۷ نوامبر حدود ۸.۲ میلیون سهم در بخش خودروهای الکتریکی و سازنده پنل‌های خورشیدی را فروخت که مجموعاً کمی بیش از ۸.۸ میلیارد دلار (۷.۸ میلیارد یورو) ارزش دارند.

بر اساس پرونده‌های موجود در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، ماسک ۲.۸ میلیون سهم به ارزش حدود ۳ میلیارد دلار (۲.۶ میلیارد یورو) را بطور ویژه برای پرداخت مالیات فروخته است و ثروت نقدی حاصل از فروش باقی سهم‌ها به ارزش حدود ۵ میلیارد دلار (۴.۴ میلیارد یورو) را نیز در اختیار دارد.

ایلان ماسک فروش سهام خود را پس از انجام یک نظرسنجی توئیتری در پی پیشنهاد نمایندگان حزب دموکرات آمریکا مبنی بر وضع «مالیات میلیاردرها» آغاز کرد.

ماسک در ۶ نوامبر نظر بیش از ۶۰ میلیون دنبال کننده خود را درباره فروش ۱۰ درصد از سهامش جویا شد و پس از آن که حدود ۵۸ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی به گزینه فروش رای دادند، وی فروش سهام خود در تسلا را آغاز کرد.

ایلان ماسک در زمان فراخوان برای این نظرسنجی در صفحه توییتر خود نوشت: «توجه داشته باشید، من از هیچ جا حقوق نقدی یا پاداش نمی‌گیرم. من فقط سهام دارم، بنابراین تنها راهم برای پرداخت مالیات شخصی فروش سهام است.»

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن