کاهش تقاضای بنزین در آمریکا

کاهش تقاضا برای سوخت در سایه رشد تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ باعث شده است که قیمت حامل‌های انرژی و فرآورده‌های نفتی در بازارهای مختلف کاهش یابد.

به گزارش «انرژی امروز» از دنیای اقتصاد، تا ساعت ۱۴ و ۵۰ دقیقه به وقت تهران در روز جمعه، بازار نایمکس آمریکا نیز کاهش بهای یک سنتی هر گالن بنزین را تجربه کرد و قیمت این حامل تعیین‌کننده انرژی به یک دلار و ۲۲ سنت در هر گالن رسید. این اتفاق تحت تاثیر بازگشت برخی از محدودیت‌ها به ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داد.

طبق گزارش رویترز، در هفته گذشته در بخش خرده فروشی ۵درصد تقاضا برای بنزین کاهش یافته است، این آمار برای دومین هفته متوالی است که نشانگر کاهش تقاضا برای بنزین در بازار بود. اتفاقی که از ماه مارس تاکنون بی‌سابقه بوده است.

سه ایالت بزرگی که حدود یک چهارم کل مصرف سوخت آمریکا در آنجاست، یعنی تگزاس، کالیفرنیا و فلوریدا به شدت درگیر شیوع کرونا هستند و موارد ابتلا در آنان به سرعت در حال افزایش است که باعث شده تا مردم بیشتر در خانه بمانند و محدودیت‌ها در برخی نقاط تشدید شده است. امری که در بازار روز جمعه تا حدود زیادی خود را نشان داده است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن