کاهش تقاضای پتروشیمی چین ادامه دارد

تقاضای برای مصولات پتروشیمی چین در ماه ژوئیه کاهش یافت اما کارشناسان روند بهبود تقاضا در ماه های آتی را پیش بینی می کنند.

 

به گزارش «انرژی امروز» از نیپنا به نقل از آی‌سی‌آی‌اس، مجموع تقاضا برای محصولات پتروشیمی چین در ماه ژوئیه تاکنون با کاهش روبه‌رو بوده است، در حالی که پیش‌بینی می‌شود عرضه افزایش یابد، این شرایط چشم‌انداز بازار در کوتاه مدت را تیره و تار می‌کند.

 

براساس داده‌های آی‌سی‌آی‌اس، ذخیره‌سازی‌های بیشتر محصولات شیمیایی از قبیل بنزن، پلی‌الفین‌ها، اتیلن گلیکول، استون و تولوئن در هفته منتهی به 17 ژوئیه (27 تیرماه) همگی با افزایش روبه‌رو بوده است.

 

شاخص پتروشیمی چین آی‌سی‌آی‌اس نشان می‌دهد تقاضا برای قیمت‌های بازارهای تک محموله اندکی بهتر بوده است، این شاخص در 27 تیرماه به 877 افت کرد در حالی که در هفته منتهی به هشتم ژوئیه (18 تیرماه) این رقم 898 بود به طوری که کمتر از به 888.6 به عنوان میانگین ماه ژوئن است.

 

این شاخص برگرفته از تحولات قیمت‌های داخلی طیف گسترده‌ای از محصولات ارگانیک و پلاستیک شامل متانول، اسید ترفتالیک خالص، پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن، مونواتیلن گلیکول، زایلن مخلوط، بنزن، تولوئن، استیک اسید، استایرن، فنول، اکریلونیتریل، استون، ان-بوتانول، دو اتیل هگزانول، اکرلیک استر و پروپیلن اکساید است.

 

ضعف تقاضا

 

برز اساس این گزارش ، روند خرید محصولات پتروشیمی در بازارهای تک‌محموله در پی افزایش قیمت و افزایش سطح ذخیره‌سازی‌ها و تقاضای ضعیف، کند شده است.

 

روند بهبود تقاضا برای بخش‌های پایین دست از قبیل صنایع خودروسازی، مبلمان و پارچه، هنوز کند است. مصرف‌کنندگان نهایی پتروشیمی نیز به‌طور کلی برای خرید تردید دارند، در حالی که ظرفیت‌های جدید در حال ورود به بازا عرضه داخلی در سه ماه سوم را افزایش خواهد داد

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن