نفت

کاهش خرید نفت چین از آمریکا با موج دوم کرونا

خرید نفت خام چین از ایالات متحده تنها به 12 میلیون بشکه رسید

موج دوم شیوع ویروس کرونا در پایتخت چین درست بعد از یک جهش خرید نفت خام از ایالات متحده، حالا به عامل تهدید تقاضای نفت چین از آمریکا تبدیل شده است.

به گزارش «انرژی امروز» از بلومبرگ، نشانه های کاهش تقاضا از سوی بزرگ ترین مصرف کننده نفت خام دنیا نمایان شده است.

قبل از شیوع مجدد کرونا در پکن، که حالا به استان های همجوار هم کشیده شده است، خریداران نفت در چین آرام آرام شروع به افزایش خرید نفت از ایالات متحده کرده بودند و پالایشگران محلی نیز میزان پالایش خود را حتی به بالاتر از میزان پالایش قبل از شروع پاندمی رسانده بودند.

بلومبرگ می گوید در ماه مه چین حدود 23 میلیون بشک نفت خام از آمریکا خریداری و به پالایشگاه های خود ارسال کرد اما این ماه خرید نفت خام چین از ایالات متحده تنها به 12 میلیون بشکه رسیده است. در حالی که در ماه آوریل میزان خرید چین فقط 2 میلیون بشکه نفت بوده است.

از سویی خریداران چینی بهره برداری از ذخایر شناور نفت خام را آغاز کرده اند. در ماه جاری صدها تانکر نفت خام به سواحل چین رسیده است.

کاهش خرید نفت چین از ایالات متحده بر بازار نرخ حمل و نقل نفتکش ها هم تاثیر دارد. در حال حاضر نرخ اجاره کشتی های بسیار بزرگ برای اقال نفت خام از خلیج ایالات متحده به چین به حدود 6.5 میلیون دلار می رسد، یک میلیون دلار ارزان تر از قبل.

 

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن