کاهش ۶۰ درصدی هزینه‌های انرژی خورشیدی در آمریکا تا سال ۲۰۳۰

هزینه تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر در حال حاضر 4.6 سنت / کیلووات ساعت است

وزارت انرژی ایالات متحده (DOE) از هدف بلند پروازانه جدیدی برای کاهش 60 درصدی هزینه انرژی خورشیدی طی دهه آینده رونمایی کرده است.

به گزارش «انرژی امروز» از Energy Live News، این سازمان برای کاهش هزینه ها، بهبود عملکرد و تسریع در استفاده از فناوری های انرژی خورشیدی، نزدیک به 128 میلیون دلار (93 میلیون پوند) بودجه را اعلام کرده است.

وزارت انرژی ایالات متحده (DOE) معتقد است كه كاهش هزينه انرژی خورشيدی برای رسيدن به هدف رئيس جمهور بايدن از ارائه 100٪ شبكه برق تميز تا سال 2035 ضروری است.

برای رسیدن به این هدف در 15 سال آینده، صدها گیگاوات انرژی خورشیدی باید 5 برابر سریعتر از زمان فعلی نصب شود.

بنابراین، وزارت انرژی ایالات متحده (DOE) هدف جدیدی را برای کاهش هزینه فعلی 4.6 سنت / کیلووات ساعت به 3 سنت / کیلووات ساعت تا سال 2025 و 2 سنت / کیلووات ساعت تا سال 2030 تعیین کرده است.

این شرکت معتقد است که صفحات خورشیدی سنتی، که با استفاده از فن آوری PV خورشیدی، نور خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند، می توانند تا ۲۰۳۵ بین 30 تا 50 درصد منبع تغذیه در بخش برق بدون کربن را داشته باشند.

دبیر انرژی، جنیفر ام. گران هولم اظهار کرد: در بسیاری از مناطق کشور، انرژی خورشیدی در حال حاضر ارزان تر از ذغال سنگ و سایر سوخت های فسیلی است و با نوآوری بیشتر می توانیم هزینه را در طول دهه آینده بیش از نصف کاهش دهیم.

وی همچنین افزود: اولین بودجه تعیین شده به ما در صرفه‌جویی تولید برق شبکه کمک می کند، مشاغل موجود در جوامع سراسر کشور را اضافه خواهد کرد و ما را در مسیر پیشرفت 100٪ برق پاک که هدف رئیس جمهور بایدن تا سال 2035 است قرار می‌دهد.

وزارت انرژی ایالات متحده (DOE) همچنین 7 میلیون دلار (5 میلیون پوند) به عنوان بخشی از فرصت جدید بودجه برای پروژه های افزایش طول عمر سیستم های PV مبتنی بر سیلیکون از حدود 30 سال به 50 سال اعلام کرده است تا هزینه انرژی و انرژی و اتلاف آن را کاهش دهد.

هدف بهبود بخشیدن به اجزای سیستم PV، مانند اینورترها، اتصالات، کابل ها، رک ها و ردیاب ها است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن