گسترش آتش‌سوزی در جنگل‌های آلمان و تخلیه ساکنان برخی مناطق

بر اثر خشکسالی و گرمای شدید هوا در آلمان، چندین جنگل در مناطق جنوبی برلین آتش گرفته‌اند. صدها نفر از نیروهای آتش‌نشانی همچنان برای مهار آتش تلاش می‌کنند. دستور تخلیه ساکنان شماری از شهرهای کوچک اطراف صادر شده است.

به گزارش «انرژی امروز» از دویچه وله، ​​​​​​صدها نفر از نیروهای امدادی و آتش‌نشانی در حال تلاش هستند تا آتش‌سوزی‌ در جنگل‌های براندنبورگ آلمان را مهار کنند اما آتش در این جنگل‌ها همچنان شعله‌ور است و گسترش می‌یابد. آتش‌سوزی‌ در این جنگل‌ها از روز جمعه ۲۷ خردادماه در منطقه‌ای به مساحت ۶۰ هکتار شروع شده و همچنان بر وسعت آن افزوده می‌شود.

مناطقی در اطراف شهر پوتسدام -حدود ۴۰ کیلومتری برلین- تحت تاثیر این آتش‌سوزی قرار گرفته‌اند و ساکنان شهر کوچک تروئن‌بریتزن هم از این شهر تخلیه شده‌اند. مقام‌های محلی می‌گویند که یک «تیم مدیریت بحران» در این منطقه تشکیل شده و فهرستی از همه ساکنان این مناطق نیز در حال تهیه است. تمام رویدادهای فرهنگی نیز لغو شده‌اند.

این آتش‌سوزی بر اثر خشکسالی و گرمای شدید هوا رخ داده و شماری از کارشناسان هشدار داده‌اند که ورزش بادهای شدید می‌تواند بر شدت و دامنه شعله‌های آتش اضافه کند.

با تصمیم مقام‌های محلی، یک تلفن اضطراری برای تماس شهروندان در این نواحی راه‌اندازی شده و شمار ماموران آتش‌نشانی نیز از ۵۰۰ نفر به ۷۵۰ نفر افزایش یافته است.

تا لحظه تنظیم این گزارش، خبری در خصوص مهار شعله‌های آتش‌ در جنگل‌های براندنبورگ منتشر نشده است.

آلمان و بسیاری از دیگر کشورهای اروپا با گرمای هوای شدید و کم‌سابقه ای روبرو شده‌اند. دمای هوا در برخی از شهرهای آلمان به حدود ۳۸ درجه رسیده به طوری که در نیمه‌های شب نیز دمای هوا در بسیاری از شهرهای این کشور، به کمتر از ۲۰ درجه نمی‌رسد.

در اسپانیا نیز هزاران هکتار از زمین‌های این کشور، دچار آتش‌سوزی شده‌اند. در فرانسه هم خطر آتش‌سوزی در جنگل‌های فرانسه افزایش یافته و بسیاری از مراسم‌ها، جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی و ورزشی در شهرهای مختلف این کشور لغو شده‌اند.

ایتالیا هم با بدترین خشکسالی در ۷۰ سال گذشته مواجه شده به طوری که آب در برخی از مناطق کشاورزی در این کشور، جیره‌بندی شده است.

این همه در حالی است که طبق پیش‌بینی شماری از کارشناسان، دمای هوا در برخی از کشورهای اروپایی همچنان گرم‌تر خواهد شد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن