گلدمن ساکس: افزایش قیمت نفت با افزایش قیمت گاز

بانک گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد که ممکن است بالا رفتن قیمت گاز و زمستانی سردتر سبب افزایش قیمت نفت شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش‌بینی کرد که احتمال دارد بالا رفتن قیمت گاز طبیعی  و زمستانی سردتر در اروپا و آسیا سبب افزایش تقاضای نفت و در نتیجه بالا رفتن پنج دلاری برآورد قیمت هر بشکه نفت برنت در سه‌ماه پایانی ۲۰۲۱ شود. گلدمن برآورد کرده بود که قیمت نفت خام برنت در این بازه زمانی حدود ۸۰ دلار برای هر بشکه باشد.

تحلیلگران بانک وال‌استریت در یادداشتی اعلام کردند: اگر زمستان امسال سردتر از حد معمول باشد، تقاضای نفت ممکن است ۹۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

به گفته تحلیلگران گلدمن ساکس، کمبود عرضه جهانی گاز عامل مثبتی برای بازار نفت در زمستان امسال خواهد بود و تأثیر مثبت آن از خطر کاهش تقاضای جهانی نفت در پی شیوع موج دیگری از ویروس کرونا بیشتر خواهد بود.

این بانک سرمایه‌گذاری اعلام کرد برای اینکه قیمت نفت از مرز ۸۰ دلار برای هر بشکه بگذرد، قیمت شاخص‌های گاز تی‌تی‌اف (TTF) هلند و جی‌کی‌ام (JKM) باید به ترتیب از ۲۳ دلار و ۵۰ سنت و ۲۵ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر یک میلیون بی‌تی‌یو بالاتر رود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن