یک معامله گر سابق رمز ارزها: بیت‌کوین باید ممنوع شود

یک معامله گر اسبق رمز ارزها حالا نگران آثار زیست محیطی رواج رمزارزها با تشدید مصرف سوخت‌های فسیلی برای تولید برق مورد نیاز برای استخراج آنهاست. به همین دلیل او به حامیان حزب سبزها پیوسته است.

به گزارش «انرژی امروز» از یورو نیوز، کمک مالی ۱ میلیون یورویی موریتز اشمیت، توسعه دهنده وب(Web Developer) و معامله‌گر سابق بیت‌کوین، به حزب سبزهای آلمان خبرساز شد؛ هم از نظر این که اهدای چنین رقمی به احزاب سیاسی آلمان کم سابقه بوده و هم به جهت این که احزاب این کشور بودجه خود را معمولا از محل دریافت حق عضویت اعضا و کمک‌های دولتی مرتبط با نتایج انتخابات دریافت می‌کنند.

آقای اشمیت به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته که رقم اهدایی را به دلیل شکل‌گیری غیرمنتظره «حباب قیمتی» رمزارز بیت‌کوین به دست آورده و به همین دلیل به دنبال فرصتی مغتنم برای بخشیدن قسمت زیادی از این ثروت بدون زحمت بوده است.

آنالنا بائربوک، گزینه حزب سبزهای آلمان برای صدراعظمی آلمان(چپ) در کنار موریتز اشمیت(راست)

موریتز اشمیت، ۳۹ سال دارد و ساکن شهر گرایفسوالد در شمال شرقی آلمان است. او تا پیش از این در زمره حامیان مالی هیچ حزب سیاسی قرار نداشته است. او در سال ۲۰۱۱ هر بیت‌کوین را به رقم ۲ هزار یورو خرید و کمی پیش از کاهش اخیر قیمت آن، حدود ۹۰ درصد دارایی دیجیتالی خود را فروخت.

آقای اشمیت در مجموع ۲ میلیون یورو از محل خرید و فروش بیت‌کوین سود کرده است. با این حال، طی سه سال گذشته به جمع منتقدان رمزارزها پیوسته است. او نگران آثار زیست محیطی رواج رمزارزها با تشدید مصرف سوخت‌های فسیلی برای تولید برق مورد نیاز برای استخراج آنهاست. به همین دلیل او به حامیان حزب سبزها پیوسته که از اتخاذ سیاست‌های زیست محیطی مورد نیاز برای جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه‌ای و مقابله تغییرات اقلیمی حمایت می‌کنند.

حزب سبزها روز دوشنبه گذشته آنالنا بائربوک، قانونگذار ۴۰ ساله را به عنوان نامزد خود برای احراز مقام صدراعظمی آلمان در انتخابات سراسری ۲۶ سپتامبر معرفی کردند. گرچه این حزب در برنامه‌های خود از ردپای بیت‌کوین در تبعات زیست محیطی نام نمی‌برد ولی به صراحت خواهان تصویب مقرراتی است که با «قابل ردیابی» کردن رمزارزها از جذابیت آنها بکاهد.

اما آقای اشمیت می‌گوید:«من فکر نمی‌کنم تصویب چنین مقررات نتیجه چندانی در بر داشته باشد مگر این که قیمت بیت‌کوین را به سطحی برساند که دیگر جذابیت آن به عنوان یک دارایی قابل اتکا و یک ارز جهانی قابل مبادله از بین برود؛ لذا من معتقدم که استخراج و معامله بیت‌کوین باید کلا ممنوع شود.»

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن