اعطای جایزه ملی بهره وری ۱۴۰۴ به سازمان بنادر و دریانوردی

مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تحول اداری از «کسب امیتاز برتر » و «اختصاص جایزه ملی » به سازمان بنادر و دریانوردی در نهمین دوره جایزه ملی بهره وری ۱۴۰۴ خبر داد.

رمضان علی محمودی با اشاره به شاخص های عمومی و اختصاصی به عنوان معیار بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی در جایزه ملی بهره وری ، گفت: با برسی های به عمل آمده ، سازمان بنادر و دریانوردی توانست با دریافت امتیاز برتر، لوح تندیس نهمین دوره جایزه ملی بهره وری ۱۴۰۴ را با عنوان« سازمان بهره ور در چشم انداز» که بالاترین سطح این رتبه­بندی محسوب می شود، کسب کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، وی اضافه کرد: جایزه ملی بهره­ وری ۱۴۰۴ به شرکت‌هایی اهدا می‌شود که با روش‌های نوین مدیریتی در مسیر افزایش کیفیت و کاهش هزینه حرکت کنند و در چهار سطح متعهد، همگام، پیشرو و بهره­ور طبقه­ بندی شوند.

مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تحول اداری با اعلام اینکه همایش بهره وری با حضور مدیران عامل شرکت‌ها و سازمان‌های پذیرفته شده در فرآیند ارزیابی جایزه ملی در محل سالن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، افزود: شرکت­ها و نهادهای دولتی بر اساس شاخص­هایی مانند ارتقای بهره­وری نیروی کار، ارتقای بهره­وری سرمایه، ارتقای بهره­وری کل عوامل تولید و رشد ارزش افزوده در برنامه پنجم و ششم توسعه مورد سنجش قرار گرفته ­اند.

به گفته محمودی، در طی این همایش گزارشی از وضعیت تولید ناخالص داخلی کشور، سهم زیربخش حمل و نقل دریایی، بهره­ وری در سطح کشور، موانع و چالش­های پیش­روی دستگاه­های اجرایی، عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در راستای استقرار چرخه مدیریت بهره ­وری توسط نماینده سازمان ارایه شد.

 مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تحول اداری این را هم گفت که در این همایش،  شاخص­های استاندارد (عمومی) بهره­ وری نیروی کار، سرمایه، هزینه شاغلین، هزینه واسطه، کل عوامل تولید، شاخص­های عملکردی (اختصاصی) بهره ­وری استخراج شده در سازمان و سهم بهره­ وری در رشد اقتصادی متناسب با اهداف برنامه پنجم و ششم توسعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گفته محمودی ، در فرآیند ارزیابی و سنجش عملکرد دستگاه های اجرایی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان هوا و فضا در کسب جایزه ملی بهره وری ۱۴۰۴ حضور داشتند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن