کاهش تولید نفت آمریکا از سال آینده

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد تولید نفت این کشور در نتیجه افت شدید قیمتها و کاهش هزینه تولیدکنندگان و تعدیل فعالیت حفاری، در سال میلادی آینده کاهش پیدا خواهد کرد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش جدیدی پیش بینی کرد: میانگین تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۲۱ به ۱۲.۷ میلیون بشکه در روز خواهد رسید که در مقایسه با ۱۳ میلیون بشکه در روز پیش بینی شده برای سال ۲۰۲۰ کاهش نشان می دهد و نخستین کاهش سالانه تولید نفت آمریکا از سال ۲۰۱۶ به این طرف خواهد بود.

آمریکا با پیشرفتهای فناوری که تولید مناطق شیل را افزایش داده، به بزرگترین تولیدکننده نفت جهان تبدیل شده است و همچنین یک صادرکننده بزرگ به شمار می‌رود اما اکنون بخش آمار وزارت انرژی آمریکا انتظار دارد آمار تولید ماهانه در حدود ماه مه امسال تحت تاثیر ریزش قیمت نفت رو به کاهش بگذارد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد قیمت هر بشکه نفت برنت امسال به ۴۳ دلار و ۳۰ سنت در هر بشکه می رسد که کمتر از پیش بینی قبلی ۶۱ دلار و ۲۵ سنت است.

قیمت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا روز پنج شنبه به ۳۱ دلار در هر بشکه سقوط کرد که بسیار پایینتر از قیمت لازم برای سودآوری اکثر میادین نفت شیل آمریکا است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این رکود در پی جنگ قیمت عربستان سعودی و روسیه برای کنترل بازار جهانی نفت صورت می گیرد. هر کدام از این تولیدکنندگان وعده داده‌اند که بازار جهانی نفت را از عرضه ارزان لبریز کنند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن