روند تولید سوخت جت کاهشی می‌شود

پالایشگران در پی کاهش تقاضای سوخت جت از سوی شرکت‌های هوایی در پی شیوع ویروس کرونا، مقدار تولید سوخت جت خود را کاهش می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری رویترز ، در حالی که ارزش سوخت جت نسبت به گازوئیل پس از اعلام ممنوعیت پروازهای اروپایی به آمریکا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا سقوط کرده است، احتمال می‌رود پالایشگران بخشی از تولید سوخت جت را کاهش دهند.

تفاوت قیمت بین سوخت جت و گازوئیل روز پنجشنبه ( ۲۲ اسفندماه) به سه دلار و ۸۶ سنت رسید که پایین‌ترین حد ممکن از ۱۳ اوت سال ۲۰۱۵ است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه سفر از ۲۶ کشور اروپایی به ایالات متحده را به‌مدت ۳۰ روز ممنوع اعلام کرد. در همان روز، هند اعلام کرد اعطای ویزا برای سفر به این کشور را متوقف خواهد کرد.

مارک ویلیامز، تحلیلگر ارشد موسسه مشاوره وودمکنزی اظهار کرد: در نتیجه ممنوعیت ایالات متحده، تقاضای سوخت جت ممکن است ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار بشکه در روز کاهش یابد که در این ۳۰ روز این رقم کاهش بین بازارهای ایالات متحده و اروپا تقسیم می‌شود.

این احتمال وجود دارد که پالایشگاه‌ها برای مقابله با کاهش قیمت سوخت جت، با قطع فرآیند پالایشی‌ که به‌طور معمول در مراحل اولیه تقطیر نفت خام صورت می‌گیرد، سوخت جت کمتری تولید کنند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن