سودآوری به شرکت‌های خدمات میادین نفتی روی خوش نشان داد

بعد از اینکه سه ماهه اول سال جاری برای شرکت های خدمات میادین نفتی با احتیاط گذشت حالا سه شرکت هالیبرتون، شلمبرژه و بیکر هیوز از سودآوری خود خبر می دهند.

به گزارش «انرژی امروز» وال استریت ژورنال می نویسد مدتی هست که وضعیت شرکت های خدمات نفتی چندان تعریفی ندارد. اما بالاخره این شرکت ها بعد از مدتی توانسته اند نور امید را ببینند.

بعد از اینکه سه ماهه اول سال جاری میلادی با احتیاط این شرکت ها گذشت، غول‌های بزرگ این صنعت یعنی هالیبرتون، شلمبرزه و بیکر هیوز شروع کردند به جمع و جور کردن خود و در سه ماهه دوم سال تجارت خود را با تکاپوی بیشتری ادامه دادند، به طوری این سه شرکت هر کدام خبرهای خوشی از سودآوری‌های خود منتشر کرده اند.

این روزها قیمت نفت روی خوش خود را به شرکت های نفتی نشان داده است، با این حال هنوز هم درآمد شرکت های خدمات نفتی کمتر از درآمد آنها در زمان پیش ازکرونا در سال 2019 است.

در هالیبرتون درآمدهای سه ماهه دوم کمتر از دو سوم درآمدهای این شرکت در مدت زمان مشابه سال 2019 است اما درآمد خالص سه برابر است.

سود عملیاتی شلمبرژه در حال رسیدن به سود عملیاتی پیشاکرونای این شرکت است.

علی‌رغم اینکه شیوع سویه دلتای کرونا در حال گسترش است با این حال خدمات دهندگان اطمینان دارند که بدترین ها را پشت سر گذاشته اند.

جف میلر، مدیر اجرایی هالیبرتون، می گوید انتظار دارد برای اولین بار در هفت سال گذشته شاهد رشد همزمان بازار در آمریکایی شمالی و در بازارهای بین المللی باشد.

اولیور لی پئوچ، مدیر اجرایی شلمبرژه هم انتظار دارد در چند سال آینده سیکل رشد استثنایی را ببیند. به ویژه او به امید اوپک پلاس و روسیه است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

فاطمه لطفی

• فوق لیسانس مهندسی محیط زیست • خبرنگار تخصصی انرژی • مترجم کتابهای عطش بزرگ، تصفیه پسابهای صنعتی، تصفیه آب، استفاده مجدد از آبهای صنعتی، فرایندها و عملیات واحد در تصفیه آب و ساز و کار توسعه پاک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن