شرکتهاگالری ویدئو

ایفای نقش مسئولیت‎ اجتماعی همگام با تولید پایدار نفت در نفتخیز جنوب

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: تداوم تولید پایدار و بی وقفه نفت و توسعه ظرفیت‌های اقتصادی کشور، همگام با مدافعان سلامت استان‎های نفت‎خیز جنوب و جنوب غرب کشور به ویژه استان خوزستان در امر مقابله با ویروس کرونا در قالب مسئولیت‎های اجتماعی، اولویت‏ اصلی این شرکت در زمان مدیریت بحران کرونا در کشور است.

احمد محمدی گفت: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در کنار پایش مستمر چاه ها، تاسیسات و کارخانجات صنعتی در گستره این شرکت برای حفظ پایداری تولید، از ابتدای بحران کرونا اقداماتی برای پیشگیری از شیوع این ویروس را در دستور کار خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: از جمله این اقدامات تشکیل ستاد پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در ستاد و شرکت های بهره برداری تابعه، پیگیری خرید ۲۰ عدد دستگاه ونتیلاتور برای بیمارستان های استان خوزستان با هماهنگی بهداشت و درمان صنعت نفت و موافقت شرکت ملی نفت ایران، ضدعفونی کردن مستمر اماکن اداری، مجتمع های صنعتی، مناطق عملیاتی و مسکونی تحت مدیریت خود، توزیع  ماسک و مواد ضدعفونی کننده و ضدعفونی کردن بیش از ۱۵۰ محله  از محلات و مناطق محروم اهواز و شهرستان های محل استقرار ستاد ۵ شرکت بهره برداری تابعه به همراه توزیع چند هزار بسته معیشتی و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا بود.

وی گفت: همچنین با بهره گیری از ظرفیت های موجود، تلاش شبانه روزی همکاران این شرکت و همکاری ‏ بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز و حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان نقاهتگاهی با ظرفیت ۱۰۰ تخت در شهر اهواز با هدف قطع زنجیره انتقال این ‏ویروس آماده، تجهیز و به شبکه بهداشت و درمان استان خوزستان تقدیم شد.

محمدی افزود: این ‏نقاهتگاه حدود ۵ هزار متر مربع مساحت دارد و دارای تجهیزات درمانی، بهداشتی و کادر درمانی و مراقبتی مجهز است و ‏تا زمانی که نیاز باشد برای بیمارانی که امکان قرنطینه خانگی آنها میسر ‏نیست دایر بوده و آماده خدمت رسانی است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با بیان این که ماموریت این شرکت تولید و توزیع نفت خام، گاز و مایعات گازی است، اظهار کرد: تامین انرژی و ارز آوری برای کشور، تامین خوراک پالایشگاه ها و پتروشیمی ها مرهون تلاش و کوشش شبانه روزی و تعطیل نا‌پذیری کارکنان عملیاتی این شرکت است که در بحران کرونا نیز بدون لحظه ای توقف، از هیچ کوششی برای تحقق ماموریت خود در تامین ثبات انرژی کشور دریغ نمی کنند.

وی افزود: تمام مدیران و کارکنان عملیاتی مانند گذشته در مناطق تحت مسئولیت خود در تمام این ایام مشغول خدمت بوده و هستند و بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا، نیروهای ستادی این شرکت و شرکت های تابعه را به نحوی که خللی در فرآیند تولید، پشتیبانی تولید و کارهای روزانه ادارات ایجاد نشود، کاهش داده ایم.

 به گزارش «انرژی امروز» از شرکت ملی نفت ایران، محمدی اظهار کرد: همچنین برای تحقق برنامه های پایداری تولید و توسعه ظرفیت‌های انرژی کشور، طرح ها و پروژه های متعددی در زمینه نگهداشت و افزایش تولید، در دست اجرا داریم که همه آنها حتی در شرایط ویژه کنونی طبق روال برنامه‌ریزی شده در حال پیگیری و اجرا هستند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن