هشدار نفتی سناتورهای آمریکایی به عربستان

سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی مقام‌های عربستان سعودی را برای کاهش تولید نفت زیر فشار گذاشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دن سالیوان و کوین کرمر، سناتورهای جمهوریخواه ایالت‌های نفتی آمریکا که به‌تازگی لایحه‌ای برای خروج سربازان آمریکایی و سامانه‌های دفاعی از عربستان در صورت کاهش ندادن تولید نفت این کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) ارائه دادند، روز شنبه (۲۳ فروردین‌ماه) اعلام کردند در گفت‌وگوی تلفنی با سه مقام سعودی، خواستار روند کاهش تولید نفت خام این کشور شده‌اند.

در این تماس تقریبا دو ساعته ۱۱ سناتور جمهوریخواه حضور داشتند، از جمله بیل کاسیدی، که هفته گذشته لایحه‌ای را برای خروج نیروهای آمریکایی در ۳۰ روز، یک ماه سریع‌تر از لایحه پیشین ارائه داد.

دن سالیوان، سناتور ایالت آلاسکا، از مشارکت عربستان سعودی در توافق کاهش تولید روزانه 10 میلیون بشکه‌ای تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک موسوم  اوپک پلاس استقبال کرد، اما گفت: ما به دنبال عمل هستیم و نه حرف.

وی افزود: سعودی‌ها برای کاهش قابل توجه تولید نفت باید اقدام‌های پایدار و مشخصی انجام دهند و باید به‌زودی دست به کار شوند.

کوین کرمر، سناتور داکوتای شمالی اظهار کرد: اقدام عربستان سعودی برای افزایش تولید هم‌زمان با همه‌گیری ویروس کرونا غیرقابل توجیه بود و فراموش نخواهد شد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن