اشتغالزایی ۴۰ هزار نفری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال ۱۳۹۸، دو هزار و ۵۴۷ طرح با سرمایه‌گذاری ۱۱۶ هزار و ۱۷۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای بیش از ۴۰ هزار نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به بهره‌برداری رسیده است.

محسن صالحی‌نیا افزود: خوشبختانه علی‌رغم تشدید تحریم‌ها و شرایط خاص کشور در طول سال گذشته، در همه شاخص‌های سرمایه‌گذاری، اشتغال و تعداد طرح‌های مورد بهره‌برداری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور با رشد مناسبی مواجه بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: در سال رونق تولید برای تامین زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور اقدامات عدیده‌ای انجام شد که از آن جمله می‌توان به تامین ۳۳۷ مگاوات برق برای ۶ شهرک و ناحیه صنعتی، گازرسانی به ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی، تامین تلفن ثابت برای ۱۱ شهرک و ناحیه صنعتی، تامین زیرساخت فیبر نوری برای ۱۸ شهرک و ناحیه صنعتی، بهره‌برداری از ۱۲ مدول تصفیه‌خانه فاضلاب، اجرا و بهره‌برداری از ۵ سامانه استفاده مجدد از پساب فاضلاب و احیا ۲۳۰ لیتر بر ثانیه از منابع آبی موجود و تامین ۳۱۷ لیتر بر ثانیه آب برای شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور اشاره نمود.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: در سال گذشته همچنین به ۸ شهرک و ناحیه صنعتی جدید آب رسانی و به میزان ۹۵۰ هکتار اراضی جدید نیز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تامین شده است.

صالحی‌نیا عنوان کرد: در سال رونق تولید، طراحی و عملیات اجرایی احداث مراکز خدمات فنآوری و کسب و کار در ۶ استان اردبیل، زنجان، گیلان، سمنان، سیستان و بلوچستان و قم از پیشرفت خوبی برخوردار بوده، به‌طوری که در دو استان تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌باشد.

وی همچنین از مراحل مختلف طراحی، اجرا و تکمیل ۷ شهرک فنآوری در استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، اصفهان، همدان و تهران در سال گذشته خبر داد.

به گزارش «انرژی امروز» از شاتا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایجاد ۱۶۲ هکتار فضای سبز، بیش از ۲۲۰ هزار اصله درختکاری، ۳.۶ هکتار گل کاری و چمن کاری و ۲۷۳ کیلومتر آبیاری قطره‌ای به‌عنوان بخشی از اقدامات زیست محیطی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سال گذشته یاد کرد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن