نفت

صنعت نفت از دوران تحریم سربلند بیرون آمد

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه صنعت نفت در دوران تحریم، بیشترین فشارها را تحمل کرد و خوشبختانه از این دوران سربلند بیرون آمد، گفت: با لغو تحریم‌ها نیز این صنعت، نقش مهمی را در افزایش تولید نفت و اشتغالزایی ایفا خواهد کرد.

اسحاق جهانگیری در نشست مشترک با وزیر نفت و مدیران ارشد وزارت نفت، با بیان این مطلب افزود: صنعت نفت، کارهای مهمی برای اقتصاد کشور و سرپا نگه داشتن آن در دوران تحریم انجام داد و از این رو خوشحالم که در نخستین روز پس از اجرایی شدن برجام به وزارت نفت آمده‌ام.

او با اشاره به لغو تحریم‌ها و با بیان اینکه صنعت نفت قاعدتا در دوران جدید پساتحریم نیز آماده همکاری و فعالیت بیشتر خواهد بود، عنوان کرد: برجام کار بزرگی بود که به واسطه اجرایی شدن آن، تعهد دولت تدبیر و امید به ملت عملی شد و خوشبختانه این مهم با همه بدبینی‌هایی که در داخل و خارج از کشور وجود داشت و باوجود کارشکنی‌های اسرائیل، برخی کشورهای منطقه و تندروهای امریکا به سرانجام رسید.

جهانگیری به نتیجه رسیدن برجام را در سایه حمایت کامل مقام معظم رهبری، مدیریت رئیس جمهوری و تلاش تیم مذاکره‌کننده کشورمان مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: بعد از توافق ایران و گروه 1+5 و تا همین چند روز پیش، عده‌ای گمان می کردند برجام اجرایی نخواهد شد اما به فضل الهی این توافق به مرحله اجرا رسید و ملت از این موضوع خرسند شد.

به گفته معاون اول رئیس جمهور، ایران در حال حاضر علاوه بر هسته‌ای بودن، همه تحریم‌ها را نیز پشت سر گذاشته و در سطح بین‌المللی قرار گرفته است.

عبور از مسیر دشوار، مدیر بزرگ و توانمند می‌خواهد

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه دوران تحریم‌ها سپری شده و ایران وارد دوران جدیدی شده است، تصریح کرد: مجموعه مدیران نفت و در راس آن وزیر نفت جزو توانمندترین مدیران کشور هستند و صنعت نفت می تواند سرمایه‌ای بی‌بدیل برای توسعه اقتصادی کشور در دوران پساتحریم باشد.

او حضور زنگنه را در وزارت نفت  در این مقطع حساس، فرصت مغتنمی برشمرد و گفت: انتقادهای آگاهانه و ناآگاهانه‌ای که برخی دارند، به این دلیل است که در تصمیمات مدیران صنعت نفت تردید ایجاد کنند و مدیران باید تلاش کنند از این فضا دور بمانند.

جهانگیری با بیان اینکه انتظار کشور از مجموعه صنعت نفت این است که در دوران جدید، تصمیم‌های مهمی اتخاذ و با همه سختی‌ها و فشارهایی که وجود دارد مقابله کنند، ادامه داد: البته من نمی‌گویم مقابله با فشارها و سختی‌ها کار آسانی است و می‌دانم مدیران صنعت نفت راه دشواری در پیش دارند، اما عبور از مسیر دشوار و راه سخت، مدیر بزرگ و توانمند می‌خواهد و مدیران نفت از این ویژگی برخوردارند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن