رقم خوردن فصل جدیدی از پایداری تولید در شرکت پالایش گاز فجر جم

معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران، با اشاره به اینکه پالایشگاه گاز فجرجم بعد از حوزه خانگیران در پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد، دومین منبع گازی موثر در سرنوشت گاز کشور است، اظهار داشت: هم‌اکنون برنامه‌هایی برای افزایش ظرفیت فراورش گاز در این پالایشگاه در دست اقدام است.

مهندس عبدالحسین ثمری در بازدید از پالایشگاه گاز فجرجم، با اشاره به اقداماتی که طی سال‌های گذشته در راستای افزایش ظرفیت تولید گاز در پالایشگاه فجرجم انجام شده است، گفت: با اقدامات صورت گرفته در ابتدا 25 میلیون متر مکعب به ظرفیت فراورش این پالایشگاه اضافه شد و بعدها این رقم از80 میلیون متر مکعب در روز به 117 میلیون متر مکعب رسید.

مهندس ثمری به دومین مقطع تاریخی این پالایشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه میدان نار و کنگان دچار افت تولید است، مطالعات ورود 15 تا 25 میلیون متر مکعب گاز پارس جنوبی به پالایشگاه فجرجم انجام شد و با مثبت بودن نتیجه مطالعات، یک مقطع تاریخی دیگر برای این پالایشگاه رقم خورد که در سال‌های گذشته از آن برخوردار بوده‌ایم.

معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه مشاور اجرای طرح مذکور انتخاب شده است، اظهار داشت: از آنجا که این پروژه از نظر عملیاتی و تخصصی بسیار مهم است از مشاور خواستیم که با دقت بالا و نظارت همکاران کار را مطالعه کند تا تزریق گاز بیشتر از پارس جنوبی مورد ارزیابی قرار گیرد و انتظار می‌رود در چند ماه آینده این گزارش آماده شود و اگر مورد تایید وزارت نفت قرار بگیرد، شاهد افزایش پایداری تامین خوراک پالایشگاه فجرجم  خواهیم بود.

سرفصل جدید برای شهرستان جم

مهندس ثمری درمورد سیاست برون‌سپاری وزارت نفت نیز گفت: به لحاظ سیاست‌های وزارت نفت مبنی بر برون‌سپاری و محدودیت‌هایی که برای جذب نیرو داریم، بحث برون‌سپاری را در برنامه کاری خود قرار دادیم. این برون‌سپاری می‌تواند سرفصل جدیدی در اشتغال برای شهرستان جم باشد.

او با بیان اینکه اگر سیاست برون‌سپاری کلید بخورد منجر به اشتغال‌زایی در شهرستان جم خواهد شد، ادامه داد: در گذشته پیمانکاران بیشتر در بخش‌های خدماتی فعال بودند که با برون‌سپاری این بخش‌ها را به بخش‌های عملیاتی و تخصصی نیز تسری خواهیم داد، این موضوع فرصتی طلایی برای مردم منطقه خواهد بود که بتوانند قابلیت‌ خود را در اداره کردن بخش‌هایی از پالایشگاه نشان دهند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن