تقویت همکاری‌های بین‌المللی ایران در حوزه آب

قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین الملل گفت: 60 درصد از سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا در ایران در حال حال حاضر از طریق آلمان صورت می‌پذیرد به همین خاطر نمی‌توان گفت که شراکت تجاری و مبادلات اقتصادی دو کشور در سطح بسیار خوبی دنبال می‌شود.

به گزارش انرژی امروز، علیرضا دائمی در نشست با رییس و اعضای انجمن سرمایه گذاری شرکت‌های آلمانی در حوزه شمال آفریقا و خاورمیانه (نوموف) اظهار داشت: برای وزارت نیرو، این فرصت بسیار مغتنمی است که امروز میزبان مجموعه‌ای از شرکت‌های فعال و خوب آلمانی در زمینه سرمایه گذاری در منطقه منا است و امیدواریم این نشست بتواند بسترساز همکاری‌های دو جانبه بیشتر ایران و آلمان باشد.

وی افزود: رابطه اقتصادی دو کشور آلمان و ایران در سال‌های گذشته از جمله روابط بسیار خوب بوده است تا جایی که می‌توان گفت مراودات ما با اروپا عمدتاً از طریق آلمان صورت می‌پذیرد.

وی تصریح کرد: باید توجه داشت که صادرات ایران به آلمان 25 درصد کل صادرات ایران به کشورهای اتحادیه اروپا را در بر می‌گیرد.

قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین الملل گفت: همنچنین حدود 60 درصد از سرمایه گذاری اتحادیه اروپا در ایران در حال حال حاضر از طریق آلمان صورت می‌پذیرد به همین خاطر نمی‌توان گفت که شرکاکت تجاری و مبادلات اقتصادی دو کشور در سطح بسیار خوبی دنبال می‌شود.

وی تأکید کرد: در سال‌های گذشته نیز در زمینه انتقال تکنولوژی و دانش آن نیز دو کشور همکاری‌های بسیار خوبی داشته‌اند و خوشبختانه نقش آلمان در این زمینه همیشه تسهیل کننده و موفق بوده است.

همچنین وی یادآوری کرد: دو کشور در زمینه مسائل آب و مسأله تغییر اقلیم در ذیل سازمان‌های بین المللی همکاری‌های بسیار خوبی داشته‌اند و بر آنیم که بتوانیم این همکاری‌ها را تقویت کنیم.

دائمی گفت: همچنین دو کشور در زمینه مشاوره‌های حقوقی و ارزیابی مالی پروژه‌ها و نیز مبادلات بانکی می‌توانند زمینه همکاری‌های بیشتری را فراهم کنند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن