اصرار زنگنه به مترویی‌ها برای مدیریت پتروشیمی! ناکامی 5 ساله در جانشین‌پروری؟

روز گذشته جعفر ربیعی، مدیرعامل جدید خلیج فارس (هلدینگ خلیج فارس)` href=`http: www.iranenergy.news شرکت-صنایع-پتروشیمی-خلیج-فارس` target=`_blank`&gt.هلدینگ خلیج فارس که از بخش حمل و نقل تهران به این شرکت کوچ کرده، کار خود را آغاز کرد و جالب اینجاست که انتخاب وی به اصرار و تصمیم و خواهش بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت بوده است! آیا صنعت پتروشیمی به قدری فاقد نیروی انسانی با کفایت برای مدیریت صنعت و ناکام و ناتوان در پرورش مدیران لایق است که وزیر نفت از فردی که عمده عمر کاری خود را در مترو تهران و بخش حمل و نقل و ترافیک گذرانده، درخواست کرده مدیریت خلیج فارس (هلدینگ خلیج فارس)` href=`http: www.iranenergy.news شرکت-صنایع-پتروشیمی-خلیج-فارس` target=`_blank`&gt.هلدینگ خلیج فارس را بپذیرد؟

به گزارش خبرنگار پتروشیمی «انرژی امروز»، جعفر ربیعی، روز شنبه، 19 اسفندماه جایگزین عادل نژادسلیم در جایگاه مدیریت خلیج فارس (هلدینگ خلیج فارس)` href=`http: www.iranenergy.news شرکت-صنایع-پتروشیمی-خلیج-فارس` target=`_blank`&gt.هلدینگ خلیج فارس، بزرگترین شرکت ایران و شاخص در حوزه پتروشیمی شد و همان روز نیز ربیعی از عضویت در هیات مدیره چندین شرکت مترو، بهره برداری مترو و واگن سازی تهران استعفا داد.

نکته جالب توجه در استعفای وی، تاکید بر تصمیم و اصرار زنگنه به وی برای پذیرش مدیریت خلیج فارس (هلدینگ خلیج فارس)` href=`http: www.iranenergy.news شرکت-صنایع-پتروشیمی-خلیج-فارس` target=`_blank`&gt.هلدینگ خلیج فارس بوده است.

نامه استعفای ربیعی و پاسخ پورسید آقایی به درخواست او، اینچنین است:

برادر ارجمند جناب آقای دکتر پورسیدآقایی

معاون محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

با سلام و احترام؛ از اینکه در دوره مدیریت جدید شهری تهران توفیق داشتن به عنوان مشاور جنابعالی نقشه کوچک در ساماندهی امور حمل و نقل عمومی شهر بزرگ تهران داشته باشم، خداوند متعال را شاکرم و از جنابعالی که این فرصت را برای اینجانب فراهم آوردید، تشکر ویژه دارم.

خوشبختانه در همین مدت کوتاه با مدیریت جنابعالی و حمایت‌های شهردار محترم، رئیس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران حرکت‌های بنیادین و قابل توجهی در حوزه ترافیک تهران شروع شده است که در صورت تداوم و به بار نشستن، آینده خوبی را برای حمل و نقل در این کلانشهر نوید می‌دهد.

اینک که با تصمیم وزیر نفت و بنا به ضرورت و نیز با کسب اجازه از جنابعالی، شهردار تهران و رئیس محترم شورای اسلامی شهر تهران مقرر شده است در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس ایفای مسئولیت نمایم، ضمن تشکر مجدد و آرزوی توفیق برای آن برادر بزرگوار تقاضا دارم به جهت رعایت قوانین و ضوابط با استعفای اینجانب از عضویت در هیئت مدیره شرکت های مترو، بهره برداری مترو و واگن سازی تهران موافقت فرمایید. اینجانب در هر کجا که باشد خود را موظف می‌دانم از هیچ کمکی به حمل و نقل عمومی تهران دریغ نکنم.

برای شما و همه خدمتگزاران صادق این مردم آرزوی توفیق، سربلندی و عافیت به خیری دارم.

جعفر ربیعی

پاسخ پورسیدآقایی به استعفای ربیعی نیز اینچنین است:

جناب آقای مهندس ربیعی

با سلام؛ حضور و کمک های جنابعالی در این مدت بسیار ارزشمند بود و کارهای زیادی توسط جنابعالی ساماندهی گردید. اکنون که با اصرار وزیر محترم نفت مقرر گردید که مسئولیت بزرگترین شرکت کشور را عهده دار شوید، ضمن آرزوی موفقیت برای جنابعالی با استعفای شما از هیئت مدیره شرکت‌های نامبرده شده موافقت می گردد.

توفیق روز افزون شما را از خداوند متعال خواستارم.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن